Gmina Komańcza inwestuje w park miniatur architektury drewnianej pogranicza polsko-słowackiego

Aktualnie poszukiwany jest modelarz, który wykona miniatury wybranych budowli w skali 1:5.

Na naszą skrzynkę mailową przyszła bowiem następująca wiadomość od architekta dra Marka Gransickiego: „Drodzy Państwo! Robota wre jak w ulu. Ostatnio przygotowałem rekonstrukcję dworu w Komańczy, a dziś prezentuję jego wydanie 3D. Nie jest to tylko sama „pochwałka”, ale też i zapytanie, bo rodzi się już na poważnie potrzeba najpierw wyceny, a w drugiej kolejności prawdopodobnej realizacji tego modelu w naturze. Mowa tu o obiekcie o długości 8,5 m i szerokości niemal 3 metrów przy wysokości sięgającej 2,4 m. Szukam Osoby, która potrafiłaby wycenić i wykonać w przyszłości taki model. Nie jest to jeden obiekt, bo w programie jest 13 cerkwi i prezentowany dwór, pierwszą właśnie rysuję w 3D. Być może Państwo sami bylibyście zainteresowani startem w przetargu na realizację lub może znacie kogoś kto zajmuje się modelarstwem? Bardzo proszę o informację. Obiekt, który prezentuję, to nie projekt rekonstrukcji dworu, ale już modelu tegoż w skali 1:5, stąd jego elementy są przeskalowane do realnych wymiarów i dlatego są nieco toporne wizualnie, ale bądźmy realistami – nie wszystko da się zrobić tak by wytrzymało warunki atmosferyczne. Model jest więc zaprojektowany tak by cieszyć oko i jednocześnie sprostać siłom natury.”

Rekonstrukcja dworu w Komańczy.
Rekonstrukcja dworu w Komańczy.
„Tak wygląda oryginał i jedyne zdjęcie na podstawie którego powstała koncepcja jak mógł wyglądać dwór… Szkoda, że model ma swoje ograniczenia wymiarowe, ale cóż – mimo wszystko jest maksymalnie spasowany z oryginałem. Więcej śladów po dworze nie udało mi się znaleźć, mimo dość długich poszukiwań w różnych archiwach i „przekopaniu” Internetu. Tak mało nam zostało z dawnych czasów – dobre i to!”
Oto efekty pracy z cerkwią w Osławicy. Może też Państwa zainteresują. Bardzo ważne jest znalezienie ofertodawcy, który mógłby nawet szacunkowo wycenić wykonanie takiego modelu bym mógł wstawić taką pozycję w kosztorysie dla Gminy. Ze specyfikacja materiałów i robót nie mam problemów, ale cennika usług po prostu nie znam. Niestety temat jest pilny, ale są szanse, ze w programie transgranicznym, akurat nasz park miniatur architektury drewnianej pogranicza polsko-słowackiego może uzyskać dużą dotację.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *