|

Goszcz (woj. dolnośląskie) – zrujnowany pałac z dofinansowaniem

Zrujnowany pałac w Goszczu otrzymał dofinansowanie na prace restauracyjne i rewitalizacyjne w wysokości 8 918 441,76 zł.Środki pochodzą z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa. (pełna lista dofinansowanych projektów: 1.1. PL.XLSX (mkidn.gov.pl)

”To przełom! Najwyższa dotacja w historii Gminy, jaką otrzymaliśmy kiedykolwiek na rzecz jakiegokolwiek obiektu zabytkowego. Był styczeń, kiedy zaczynaliśmy praktycznie od zera, bazując na dawnych koncepcjach… Mieliśmy tylko 45 dni na przygotowanie kompletnego projektu budowlanego dla zabytku tej rangi, wykonanie niezbędnych badań, kosztorysów i zredagowanie obszernego, wielowątkowego wniosku o dofinansowanie, planów wydarzeń i działań…. Lekko ponad tysiąc stron dokumentacji. Wtedy niedorzecznym i wariackim pomysłem było podjąć się tego wyzwania! Dziś możemy powiedzieć – warto było – mamy to!!!” pisze na swoim profilu burmistrz miasta i gminy Twardogóra Paweł Czuliński ( Paweł Czuliński – posty | Facebook)

Gratulujemy i mamy nadzieję, że pieniądze te pomogą rozpocząć dzieło odbudowy tego pięknego zabytku, który pozostaje w ruinie od czasu podpalenia w 1947 roku.

Foto: zabytek.pl/Sławomir Milejski (G), FB/Pałac Goszcz – Schloß Goschütz (D).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *