(Biblioteczka) „Obowiązek piękna. Wzorniki i traktaty architektoniczne w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej” – Grzegorz Boros

Propozycja od naszych Kolegów z INTBAU Polska: ”Obowiązek piękna. Wzorniki i traktaty architektoniczne w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej” autorstwa architekta Grzegorza Borosa to świetnie wydana interesująca publikacja dla wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem źródeł i wzorców europejskiej architektury. Zasady piękna czerpane ze źródeł antycznych, studiach zachowanych budowli były punktem wyjścia dla śmiałych i fantazyjnych wizji architektów nowożytności, także tych aktywnych na terenach Rzeczpospolitej.

Bogaty zbiór rycin wykorzystywanych przez architektów i muratorów posiada Biblioteka Gdańska PAN, będąca przechowującą zbiory Biblioteki Rady Miejskiej powstałej w 1596 roku oraz wielu towarzystw naukowych działających w Gdańsku na przestrzeni wieków.

Jak zaznacza wydawca: „książka ta ułatwia wędrówkę w poszukiwaniu tych idei i konkretnych realizacji w przestrzeni starego Gdańska oraz podsuwa inspirujące rozwiązania konserwatorom zabytków, architektom, inwestorom i budowniczym współczesnego miasta.”

”Mamy nadzieję, że tak też się stanie. Polecamy serdecznie!” – INTBAU Polska.

Link do strony wydawcy: Obowiązek piękna. Wzorniki i traktaty architektoniczne w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej – słowo/obraz terytoria

Okładka książki

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *