|

USA – nowa, a zarazem tradycyjna architektura współczesna

Choć trudno w to uwierzyć, prawie wszystkie przedstawione poniżej budynki powstały współcześnie, pomiędzy rokiem 2005 a 2022 – „Strzeliste gotyckie w tradycji wieże uniwersytetów, sale widowiskowe inspirowane art-deco, neoklasyczne budynki użyteczności publicznej, kontekstowo zaprojektowane budynki wielofunkcyjne: to wszystko dzieła David M. Schwarz Architects”, czytamy we wpisie Institute of Classical Architecture & Art z siedzibą w Nowym Jorku.

Co o sobie mówią sami architekci z DMSAS?

„David M. Schwarz Architects to pracownia, która postrzega architekturę zarówno jako służbę i jako sztukę. Główną zasadą naszej pracy jest tworzenie zrównoważonych, skupionych na człowieku miejsc. To filozofia jaką studiowaliśmy i rozwijamy od naszego założenia w 1978 roku w Waszyngtonie.”

„Nauczyliśmy się w jaki sposób budynki łączą się ze swoim otoczeniem i pozytywnie na nie oddziaływują, a także jaką rolę może odegrać architektura w tworzeniu zapadających w pamięć miejsc, instytucji i prawdziwie zrównoważonych dzielnic, które odpowiadają za poczucie człowieczeństwa, wspólnoty i celu.”

„W architekturze i planowaniu firma wierzy w projektowanie miejsc dla ludzi poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na kwestie skali, materiałów i szczegółów, zachowując jednocześnie spójność z potrzebami klienta, nieodłącznym charakterem miejsca i odpowiednimi motywami architektonicznymi.”

„Wierzymy, że największym wkładem, jaki możemy wnieść w ochronę naszych zasobów naturalnych, jest tworzenie budynków, w których ludzie się zakochają, które będą chcieli pielęgnować i które będą ponownie wykorzystywane przez pokolenia.”

Przykłady nowej architektury ze Stanów Zjednoczonych.
Źródło: Institute of Classical Architecture & Art | Facebook

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *