Rabka Zdrój – ciekawa koncepcja nowej inwestycji „Rynek pod Kardiologią”

Na naszą skrzynkę kontaktową dotarła ciekawa koncepcja nowej inwestycji w Rabce-Zdroju: „Koncepcja ta, licząca już sobie około dwudziestu lat, zakłada realizację na wskazanym terenie doskonale wpisującego się w otoczenie, otwartego na rzekę i bulwary, zalanego morzem bujnej zieleni ryneczku miejskiego z umieszczonymi wzdłuż boków klasycznymi, tradycyjnymi kamieniczkami oraz charakterystycznymi dla Rabki-Zdroju budynkami drewnianymi o przepięknej uzdrowiskowej architekturze. Budynki te zostaną zaprojektowane specjalnie dla tego miejsca i z najwyższym poszanowaniem zasad lokalnej i regionalnej, tradycyjnej architektury, z nawiązaniem do jej historii oraz do najlepszych wzorców. I tak jak przystało na budynki pierwszoplanowe w miejscu z duszą, zostaną one wraz z całym placem zaprojektowane przez architektów wybitnych, architektów-artystów tworzących zgodnie ze sztuką i duchem regionu, tworzących z pasją i sercem, zostaną zaprojektowane tak, aby miejsce to stało się urbanistycznym i architektonicznym dziełem sztuki, aby stało się prawdziwą perłą Rabki.

Aby jednak realizacja takiego zamierzenia była możliwa, konieczna jest dobra wola władz miasta Rabki polegająca tylko i wyłącznie na niezablokowaniu tego pomysłu. Władze miasta musiałyby przychylnie podejść do usytuowania przez prywatnych inwestorów w tym miejscu, na tym prywatnym terenie, przepięknej tradycyjnej zabudowy pierzejowej tworzącej wspaniały ryneczek miejski, czyli musiałyby władze miasta jedynie umieścić odpowiedni zapis w aktualnie tworzonych przez siebie miejskich dokumentach planistycznych, czyli w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego, który to zapis dopuszczałby zrealizowanie na tym terenie zaproponowanego Rynku Pod Kardiologią.

Zaprezentowana tutaj koncepcja Rynku Pod Kardiologią została przedstawiona Burmistrzowi Miasta Rabki-Zdroju już w 2021 roku w celu uwzględnienia jej w tworzonym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.”

Więcej: Rynek Pod Kardiologią Rabka (rynekpodkardiologiarabka.pl)

Czy taka inwestycja poprawiłaby atrakcyjność miasta i stworzyła nową przyjazną przestrzeń dla mieszkańców i turystów? Czy Rynek Pod Kariologią ma jakiekolwiek szanse na powstanie, w tej bądź innej, nawet mniejszej skali?

Stan obecny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *