Bełcz Wielki (powiat górowski) – rozpoczęły się prace oczyszczające przy ruinie pałacu

Nieraz zdarzało się, że jakiś pałac, dwór popadał w ruinę, był dewastowany i rozkradany przy ogólnej znieczulicy wszystkich dookoła. „Bo nie nasz. Bo to nie nasza odpowiedzialność. „Tymczasem każdy taki zabytek jest naszym wspólnym dziedzictwem, wspólnym dobrem i każdy powinien w miarę możliwości poczuwać do jego ochrony. W Bełczu Wielkim pokazali jak to robić:

„Rok różnicy. Pałac tuż przed zakupem (06.2023) i obecnie (zeszła sobota) podczas akcji wspólnego sprzątania z Przyjaciółmi pałacu. Ponownie bardzo dziękujemy wszystkim obecnym! Spokojnie, roślinność jeszcze wróci. Na ten moment trzeba jednak było uratować mury od degradacji przez wrastającą zieleń, oczyścić glebę z gruzu, śmieci i szkła, oraz przygotować grunt wokół budynku pod przyszłe prace. Za rok zrobimy następne takie porównanie – pokażemy ile się zmieniło!”

Więcej na profilu FB Pałac w Bełczu Wielkim: Rok różnicy 🫣 Pałac tuż przed zakupem… – Pałac w Bełczu Wielkim | Facebook | DZIĘ – KU – JE – MY! ❤️😍 Wasza… – Pałac w Bełczu Wielkim | Facebook

Widok pałacu przed i po akcji oczyszczania zabytku.
Źródło: Pałac w Bełczu Wielkim | Facebook

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *