Słupsk – „Baszta Więzienna z wykonawcą. Wkrótce rekonstrukcja zabytku.”

„Rekonstrukcja średniowiecznej baszty i budowa Centrum Współpracy Międzypokoleniowej z wykonawcą. Słupsk wybrał firmę, która zmierzy się z odbudową zabytku w ramach projektu rewitalizacji. Baszta ma mieć trzy kondygnacje i stożkowy dach kryty dachówką ceramiczną, a jej elewacja zostanie odtworzona z cegły o wymiarach zgodnych z oryginalną, używaną do budowy tego typu obiektów na początku XV wieku.

„Zakres robót budowlanych obejmował będzie także wybudowanie budynku w konstrukcji ryglowej, z tak zwanego muru pruskiego, o trzech kondygnacjach i dachu dwuspadowym. Planuje się, że parter budynku przymurnego zagospodarowany zostanie przez pasjonatów historii. W pomieszczeniach prowadzone będą m.in. zajęcia rzemiosła historycznego.”

„Odtworzone obiekty zostaną podświetlone od strony Słupi i ulicy. Zgodnie z założeniami wszystkie prace powinny zakończyć się na jesień 2022 roku.”

Więcej w artykule: Baszta z wykonawcą. Wkrótce rekonstrukcja zabytku | Głos Pomorza (gp24.pl)

O murach miejskich Słupska: Zespół murów miejskich w Słupsku – Zabytek.pl

Info przesłał Mateusz Chołuj.

Foto: pozostałości Baszty Więziennej obecnie (Krzysztof Piotrkowski/gp24.pl) i projekt rekonstrukcji Baszty wraz z budynkiem przymurnym (ATRIUM Studio Pracownia Projektowa Poznań).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *