Szczecin, Nowe Miasto – przebudowane kamienice

Na skrzynkę kontaktową otrzymaliśmy przykład rewitalizacji i przebudowy dwóch kamienic ze Szczecina z prośbą o komentarz. W wyniku zakończonej w ubiegłym roku inwestycji obiekty zostały przekształcone w ”butikowy biurowiec klasy A” oraz hotel. Narożny budynek przy ul. 3 Maja 22 – kamienica Dohrna z roku 1852 – zyskała szklaną nadbudowę, zaś sąsiadka nową czarną elewację. Wszystkie prace odbywały się ”zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków”. – To ma być miejsce o wysokim standardzie z duszą i ciekawą historią oraz z nowoczesnym wnętrzem – mówił przedstawiciel inwestora. Wkrótce na placyku przed kamienicami powstanie parkingowiec. Inwestor – Zawiszy Office Center.

Zdania są podzielone. Wielu Szczecinian się zachwyca, ale nie brakuje też głosów, że nowa inwestycja to koszmar. Jakie jest Państwa zdanie?

Profil FB kamienicy: (2) Kamienica Dohrna | Facebook

urbanity.pl: Kamienica Dohrna Szczecin 3 Maja 22 – inwestycja Zawiszy Office Center (urbanity.pl)

AKTUALIZACJA 21.05.2021. Jak się okazuje wbrew słowom prezesa spółki Zawiszy Office Center Marka Kwiatkowskiego, który twierdził jakoby ”wszystkie prace odbywały się zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków” (cytat za: Podświetlona elewacja już robi wrażenie. Wiemy, kiedy kamienica Dohrna będzie gotowa – Szczecin (wszczecinie.pl)) wg MKZ w Szczecinie Michała Dębowskiego ”realizacja nie była uzgadniana z MKZ”. Konserwator skrytykował projektantów, ”ale i tak remont elewacji wykonano POZA UZGODNIENIEM”.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *