USA – Wybrano najlepszą pracownię architektoniczną na świecie w 2021 roku. Wygrał architekt zza naszej zachodniej granicy.

W USA przyznano prestiżową nagrodę architektoniczną Richard H. Driehaus Prize. W tym roku jury wyróżniło Niemca Sebastiana Treese i jego berlińską pracownię Sebastian Treese Architekten, którą określa „liderem w obecnie trwającym odrodzeniu architektury w Niemczech”. Zwycięzca otrzyma 200.000$ nagrody.

„Tresse reprezentuje nową generację europejskich architektów mających silną intelektualną podbudowę i będących oddanych idei krytycznego spojrzenia na współczesną architekturę. Firma na nowo interpretuje przeszłość, aby stworzyć nową tradycyjną architekturę i urbanistykę w jedności z kulturą, klimatem i fizycznym porządkiem istniejących już miejsc oraz reprezentuje wartości związane z otwartym i sprawiedliwym społeczeństwem” – czytamy w oświadczeniu jury. „Prace Sebastiana Treese są świadectwem tego, że można projektować kreatywnie i jednocześnie harmonijnie wpisywać się w zastany kontekst bogatego dziedzictwa kulturowego. Jego budynki wzbogacają otoczenie i powstają w zrozumieniu historycznego precedensu”.

„Ustanowiona w 2003 r. Nagroda im. Richarda H. Driehausa przyznawana jest żyjącemu architektowi, którego prace ucieleśniają najlepsze ideały tradycyjnej i klasycznej architektury we współczesnym świecie i mają pozytywny wpływ na kulturę, środowisko oraz sztukę. Nagroda Driehaus została pomyślana jako alternatywa dla w przeważającej mierze modernistycznej nagrody Pritzkera.”

Więcej: Sebastian Treese named 2021 Richard H. Driehaus Prize laureate | News | Notre Dame News | University of Notre Dame (nd.edu)

Strona architekta: Sebastian Treese Architekten

Eisenzahn 1, Berlin (2017).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *