Rekonstrukcja Pałacu Saskiego, Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie coraz bliżej…

Prezydent RP Andrzej Duda przekazał na ręce Marszałka Sejmu RP projekt Ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie zniszczonych przez Niemców w trakcie II wojny światowej. Projekt ustawy jest już w sejmie.

Uroczystość i przemówienia: Facebook Live | Facebook

Pieniądze na odbudowę będą zarezerwowane w budżecie. Odbudowa, która ma przywracać stan z 1939 roku ma być inwestycją ponad podziałami politycznymi. Zakończenie prac planuje się na 2028. W zamierzeniu Pałac Saski ma stać się siedzibą instytucji i inicjatyw kulturalnych. Kamienice przy ulicy Królewskiej są rozważane jako przyszła siedziba Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zaś Pałac Brühla jako siedziba Senatu.

Link do projektu ustawy prezydenckiej: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej / Legislacja / Ustawy: / Wniesione do Sejmu / Projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie

Link do katalogu okolicznościowej wystawy: Przywracamy-Serce-Niepodległej-katalog-wystawy.pdf (saski2018.pl)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *