Rzemiosło artystyczne – Pracownia witraży Antoniów

Przez setki lat witrażami przyozdabiano świątynie, pałace, kamienice… Dobrze, że wciąż są artyści, którzy potrafią zarówno naprawiać zabytkowe witraże jak i tworzyć nowe.

„Działalność pracowni witraży Antoniów to połączenie pracy projektowej, artystycznej, rzemieślniczej i konserwatorskiej. W swoich realizacjach używamy najstarszej, sięgającej średniowiecza klasycznej techniki witrażowej, są to witraże malowane farbą konturową, patynami, emaliami, wypalanymi w piecu w wysokich temperaturach i składane w listwy ołowiane oraz ponad stuletniej metody Tiffany’ego, jak również techniki mieszanej i mozaiki szklanej. Osobnymi rozdziałami naszej pracy są konserwacja i rekonstrukcje witraży, do czego pracownia posiada odpowiednie uprawnienia oraz projektowanie i realizacja oświetlenia.”

„Renowacja witraży, przywracanie do życia, leczenie to fascynujący proces. Wymaga wielkiej uwagi i skupienia, odczytywania intencji twórców, sposobu w jaki tworzyli. Nie jest to wyłącznie praca z materią, to raczej podróż w czasie.”

Na zdjęciu najnowsza, jak najbardziej współczesna realizacja pracowni.

Strona internetowa: https://www.witraze-antoniow.com/

Pracownia Witraży Antoniów

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *