Ustka – remont dworca kolejowego z przywróceniem dawnego charakteru

Nie wiemy kto i dlaczego stwierdził, że dworzec PKP w Ustce będzie się prezentował lepiej w kolorze różowym. Nie wiemy dlaczego ceglany parter pomalowany został na żółto. Ważne, że w 2021 rok zmiany te zostały cofnięte a budynek wygląda znów tak jak w 1911 r. i to wraz ze wszystkimi zrekonstruowanymi detalami.

”Wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków budynek dworca kolejowego został kompleksowo wyremontowany. Przywrócono mu historyczny charakter, na dach powróciła charakterystyczna wieżyczka, a przy wejściu zawisł zegar dworcowy.

”Budynek wyremontowano w ramach inwestycji ”Transportowy węzeł integracyjny w Ustce”. Inwestycja objęła ponadto m.in. modernizację zaniedbanego otoczenia dworca a także budowę w jego pobliżu dworca autobusowego: ”Nowoprojektowany obiekt używa spójnego języka form z historyczną zabudową dworca kolejowego, wyróżniając się jedynie nowoczesnym detalem. Powtórzone zostały kąty dachów oraz wybrane elementy ozdobne”.

Więcej na stronie Modernizacja roku & budowa XXI w. (edycja 2022/23): Transportowy Węzeł Integracyjny w Ustce – Modernizacja Roku

Dworzec kolejowy w Ustce przed modernizacją.
Źródło: pawel/fotopolska.eu
Ten sam budynek po modernizacji.
Źródło: zygmunt-ra/fotopolska.eu

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *