Wrocław – udany remont kamienicy
WROCŁAW, ul. Żeromskiego 22.
Takie remonty lubimy 🙂
![](https://rekonstrukcjeiodbudowy.pl/wp-content/uploads/2021/07/wroclaw_kamienica_22_04_2021.jpg)
WROCŁAW, ul. Żeromskiego 22.
Takie remonty lubimy 🙂
W ubiegłym tygodniu wyburzona została przędzalnia Elanex w Częstochowie. Niewiele wcześniej najprawdopodobniej podpalona została opuszczona lokomotywownia w Bielsku-Białej. Architektura postindustrialna nie ma łatwego życia w Polsce i często jest niedoceniana. O jej wartości zdajemy sobie sprawę dopiero gdy w miejscu wyburzonych ”ruder” powstaje współczesna deweloperka bądź hale marketów. Tymczasem przykład dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w…
W styczniu rozpoczął się kolejny etap remontu zamku w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadania inwestycyjnego p.n.: „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” zostaną wykonane m.in.: prace remontowe polegające na zaadaptowaniu pomieszczeń w wieży bramnej na sale wystawiennicze, taras widokowy wieży bramnej, wybrukowanie dziedzińca, przywrócenie latarni wieńczącej wieżę bramną, odbudowa fragmentu podcienia skrzydła wschodniego w oparciu o odsłonięte…
„Mimo tego trudu to my się cieszymy z tego, bo kuźnia wygląda jak wygląda, przychodzą wszyscy, są zadowoleni, że nie poszło to w ruinę a uzyskało piękny wygląd.” „Budynek kuźni powstał w pierwszej połowie XIX w. na zrębach nieco starszej budowli. Budynek posiada prostą, dwukondygnacyjną bryłę, założoną na rzucie prostokąta. Obiekt wieńczy masywny, łamany dach…
Wybudowane w 1692 jako Schody Wielkie wg projektu Johanna Georgea Starcke. Rok później przemianowane na Angielskie przy okazji nadania Wielce szlachetnego Orderu Podwiązki elektorowi Janowi Jerzemu IV Wettynowi. Zniszczone w trakcie pożaru w roku 1701 i odbudowane w 1717 wg planów słynnego architekta Matthäusa Daniela Pöppelmanna. Ponownie zniszczone w trakcie bombardowania Drezna w 1945. Zabezpieczone…
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji przypominamy zabytek, który miał szczęście trafić na dobrego właściciela… Niewiele wiemy o historii barokowego pałacu (dworu) w Poborowie (woj. pomorskie). Powstał zapewne w 2. poł. XVIII w. dla rodziny von Puttkamer. Ostatnimi jego właścicielami byli bracia Nikolaus-Jesko i Richard von Puttkamer. Po 1945 majątek przejął Skarb…
Wieża została wybudowana w 1911 r. przez Carla Ferche i Kłodzkie Towarzystwo Górskie dla przybywających w ten region Sudetów turystów oraz pielgrzymów chcących odwiedzić znajdujący się nieopodal kościółek św. Anny. Do budowy wieży posłużył miejscowy czerwony piaskowiec, projekt przygotował zaś Heinrich Wolf z Berlina. Po wojnie budowla zaczęła popadać w ruinę. W 1962 wieżę przebudowano…