Wrocław – udany remont kamienicy
WROCŁAW, ul. Żeromskiego 22.
Takie remonty lubimy 🙂

WROCŁAW, ul. Żeromskiego 22.
Takie remonty lubimy 🙂
Historia pałacu sięga aż do 1801 roku, kiedy Stanisław Woyczyński zakupił pokaźny majątek z dworem, we wsi Wola Chojnata. Przez lata przechodził z rąk do rąk aż w końcu został zakupiony przez Józefa i Jadwigę Wierzbickich. Ostatecznie budowa zakończyła się w roku 1873. Na miejscu dawnego dworu stanął neorenesansowy pałac, pozostał on własnością rodziny Wierzbickich…
”O każdy strzęp, który daje się uratować, walczymy i mimo tego, że ludziom bliższa jest koszula, czy bliższa jest droga, lampa, szkoła to jednak ten element historii też nam leży na sercu. I każdy jednak się cieszy, ludzie z sympatią patrzą na tę kaplicę. Warto o to walczyć, bo to jest nasze dziedzictwo, to jest…
Dzisiaj pojawiła się propozycja architekta Tomasza Gerasa odnośnie zagospodarowania działki po, przeznaczonym do rozbiórki, wrocławskim Solpolu. Naszym zdaniem prezentowany budynek dobrze wpisuje się w kontekst ulicy, a jego spokojna elewacja i brak “fajerwerków” jest paradoksalnie dobrą “odtrutką” po szalonej elewacji poprzednika. Prosta kamienica nie tworzy wizualnej konkurencji dla pobliskiego kościoła, a jednocześnie urbanistycznie (podobnie jak…
Coraz bliżej końca remontu kamienicy przy ul. Grodzkiej 36a w Lublinie. Lublin posiada jeden z największych, najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zespołów staromiejskich w Polsce. Niestety przez lata był on niedoinwestowany. Jednym z najbardziej podupadłych miejsc były okolice Bramy Grodzkiej. Kamienica przy Grodzkiej 36a pochodzi z XVIII w. Budynek pozostawał pusty od 2013 r. Miasto kilkukrotnie…
W 2015 roku podpalony o mało nie spłonął. Dzięki uporowi mieszkańców i lokalnych władz przetrwał i wkrótce doczeka się remontu: ”Pałac w Baranowicach zostanie odrestaurowany od fundamentów aż po dach, przy zachowaniu jego pierwotnego układu architektonicznego. Efekty prac będą widoczne zarówno na zewnątrz, gdzie podczas remontu elewacji odtworzone zostaną historyczne detale oraz stolarka drzwiowa i…
Budynek starej plebanii w Reszlu, przy kościele pw. św. Piotra i Pawła, swoimi początkami sięga XV wieku. Początkowo była to rezydencja archiprezbitera. Plebanię przebudowywano w 1489, 1699, 1733 i w 1860 r. Pierwotnie gotycki piętrowy budynek z czasem nabrał barokowych cech stylistycznych. Po wojnie plebanię upaństwowiono i zamieniono na mieszkania komunalne. Latami nikt nie troszczył…