Zamek w Łańcucie – odtworzenie dawnego ogrodu włoskiego

Zamek w Łańcucie jeszcze piękniejszy. Zakończyły się ”prace rewitalizacyjne” w Ogrodzie Włoskim w wewnętrznym parku łańcuckiego zamku. Miejsce to zostało odtworzone wg fotografii z lat 30-tych minionego wieku wykonanych przez Józefa Piotrowskiego – lwowskiego konserwatora, autora wydanego w 1933 r. opracowania „Zamek w Łańcucie”.

Jak czytamy w oficjalnej notatce RARR S.A. z okazji otwarcia ogrodu: ”Należy pamiętać, że sztuka ogrodnicza jest częścią historycznej świadomości ludzkości. Połączenie zrewitalizowanego włoskiego ogrodu z architekturą dopełni dzieła i stanie się elementem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Rewitalizacja ogrodu pozwoli przenieść zwiedzającego do wspaniałych lat trzydziestych XX wieku”.

Za prace odpowiadały Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Muzeum-Zamek w Łańcucie. Inwestycja sfinansowana została dzięki programowi odnowy historycznych parków HICAPS – HIstorical CAstle ParkS.

Artykuł oraz galeria zdjęć: Ogród włoski w Muzeum – Zamku w Łańcucie już po rewitalizacji [ZDJĘCIA] | Nowiny (nowiny24.pl)

Info przesłała Pani Joanna Wojciechowska-Szoska.

Ogród włoski w Muzeum Zamku w Łańcucie.
Fot. K. Łokaj, nowiny24.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *