|

Zamość – Miasto poszukuje inwestora, który pomógłby przywrócić piękno Pałacowi Zamoyskich

Po kościele franciszkanów i Akademii Zamojskiej czy wreszcie przyjdzie pora na Pałac Zamoyskich? Miasto poszukuje ”inwestora z wizją”, który na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego pomógłby przywrócić piękno pałacowi:

”Zamojska starówka jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Wciąż jednak odczuwalny jest niedosyt prestiżowej infrastruktury hotelowo-konferencyjnej, która pozwalałaby zaspokoić potrzeby przybywających gości, przy pełnym wykorzystaniu unikatowych w skali Europy walorów architektonicznych. Inwestycja w zabytkowych murach Pałacu Zamoyskich ma szansę stać się lśniącą nowym blaskiem perłą Starego Miasta.

Przeznaczony do rewitalizacji na zasadach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne), dawny pałac, należący niegdyś do rodziny Zamoyskich, z uwagi na swoją lokalizację oraz powierzchnię (6 570 m2) z dwoma przyległymi dziedzińcami, daje możliwość zaoferowania gościom i mieszkańcom znacznie więcej niż pokoje hotelowe. Ma szansę stać się zauważalnym nie tylko w regionie, ale też na mapie Polski, ‘miejscem z klimatem’. Studium architektoniczno-konserwatorskie dopuszcza między innymi koncepcję zadaszenia dziedzińca wewnętrznego, zamieniającą go tym samym w użytkowe atrium o powierzchni 1074 m2. Dziedziniec główny to blisko 10000 m2 reprezentacyjnej przestrzeni ze starodrzewiem i wyeksponowanym centralnie pomnikiem Jana Zamoyskiego, stwarzający warunki do realizacji podziemnego parkingu, tak bardzo potrzebnego na terenie starówki.

Miasto czeka na pomysły i oferuje współpracę i wsparcie. Zaprasza inwestorów do wypracowania partnerskiej umowy, która umożliwi optymalizację podziału obowiązków, kompetencji i ryzyka. – Jesteśmy gotowi na wyzwania związane z rewitalizacją tego ważnego dla miasta miejsca – mówi Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa.”

Poniżej przedstawiona przez miasto ”przykładowa wizualizacja pałacu”.

Źródło: ZAMOŚĆ SZUKA INWESTORA Z WIZJĄ (zamosc.pl)

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *