(Biblioteczka) „Nowe polskie domy w stylu narodowym” – Bartosz Romaniuk

Dzisiaj prezentujemy Państwu katalog, który stanowi kontynuację, wydanej w 2018 roku, książki Bartosza Romaniuka pt. „Domy Polskie w stylu II Rzeczypospolitej”. Oryginalne pomysły na budynki w stylu narodowym, zostały w niniejszym katalogu rozszerzone, uzupełnione oraz opatrzone wizualizacjami 3D.

Niewątpliwą zaletą koncepcji prezentowanych w naszym katalogu jest ich modułowość. Partery poszczególnych typów budynków są bowiem jednakowe, zmieniają się tylko poddasza – w zależności od typu dachu: dwuspadowego, naczółkowego, kopertowego, łamanego-polskiego lub mansardowego.

Prezentowane w katalogu koncepcje nie są gotowymi projektami budowlanymi – są autorskimi pomysłami Bartosza Romaniuka, które wciąż czekają na swojego architekta.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami wnętrza książki (załączonymi jako zdjęcia do niniejszego posta) oraz zachęcamy do zakupu katalogu na polskim Amazonie: NOWE POLSKIE DOMY W STYLU NARODOWYM: Katalog rysunków tradycyjnych domów według pomysłu Bartosza Romaniuka : Grandbieno: Amazon.pl: Książki

Okładka książki
Fragmenty wnętrza książki
Fragmenty wnętrza książki

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Świetna sprawa, piękny domeczek. Szkoda, że w świadomości Polaków ten ruch w architekturze i jego podwaliny (II RP) w zasadzie nie istnieje. Ludzie w większości nie mają pojęcia co to było, o co w tym chodziło i jakie to śliczne jest. Ja już mam zatwierdzony projekt domu, więc nie ma odwrotu, ale gdyby ta książka wpadła w moje ręce 2 lata temu, najprawdopodobniej poszłabym w tym kierunku. Wspaniale, że Ktoś stworzył taką publikację. Warto ją promować!

    1. Dziękujemy za uznanie 🙂 Obecnie chcielibyśmy na bazie książki przygotować również gotowy projekt budowlany tego najmniejszego domu – za parę miesięcy może uda się go pokazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *