|

Bydgoszcz – deweloper planuje przebudowę (na lofty) dawnej Farbiarni Wilhelma Koppa

Pofabryczny ceglany budynek jest częścią znanej z malowniczości Bydgoskiej Wenecji. Do niedawna stał opuszczony, ale wkrótce to się zmieni. Deweloper planuje przebudować farbiarnię na lofty. Zabytek zostanie nadbudowany i rozbudowany o skrzydło w stylistyce inspirującej się dawną architekturą industrialną.

Farbiarnia Wilhelma Koppa działała w budynku nad rzeką Młynówką w latach 1903-1945. Po wojnie znacjonalizowana i przejęta przez przedsiębiorstwo „Pralchem”. W latach 90. po zamknięciu zakładu budynek opuszczono. Co prawda od czasu do czasu pojawiały się różne koncepcje zagospodarowania ruiny, żadna z nich jednak nie doszła do skutku. Teraz to się zmieni. „W 2022 roku właścicielem budynku została firma NK Polska Development z Bydgoszczy, która postanowiła przebudować obiekt na mieszkania w standardzie premium, a na parterze od strony Młynówki zaplanowano powierzchnie usługowo-handlowe. Projekt nosi nazwę „Lofty Farbiarnia”.” Koniec inwestycji zapowiadany jest na 2025 rok.

Jak Państwa zdaniem prezentuje się projekt na tle innych tego typu inwestycji w Polsce?

Strona inwestycji i wizualizacje: Galeria – Lofty Farbiarnia

Prasa: Bydgoszcz. Dawna farbiarnia przy Wyspie Młyńskiej. Tak wygląda teraz. Jak się zmieni? [zdjęcia, wideo] | Express Bydgoski

Farbiarnia Wilhelma Koppa w Bydgoszczy w 2022r. i wizualizacja inwestycji.
Foto: Maciej Kulesza (G) i materiały inwestora.
Nadbudowa farbiarni od strony rzeki.
Il. materiały inwestora.
Nowe skrzydło Loftów Farbiarnia od strony ul. Świętej Trójcy.
Il. Materiały inwestora.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *