Michael Sachon – współczesny mistrz kamieniarstwa

W nowej architekturze i we współczesnych deweloperskich odbudowach starych miast najbardziej brakuje detalu. To właśnie on w dużej mierze decyduje o uroku jaki posiadają centra historycznych miast i tradycyjna architektura.

Michael Sachon to mistrz kamieniarstwa, rzeźbiarz i konserwator pracujący na terenie Niemiec (Steinwerkstatt SACHON (stein-sachon.de). Niedawno brał on udział w pracach konserwatorskich wokół średniowiecznej baszty wchodzącej w skład murów obronnych urokliwego miasteczka Grebenstein w Hesji: ”Wykonaliśmy kompletną renowację wieży. 450m2 grotowania, nowe zwieńczenie, wszystko wymierzone w najdrobniejszym detalu. Odkuliśmy nowe kamienie i wymieniliśmy zniszczone elementy. Dużo, dużo pracy no i gargulec…”.

”Oryginalny gargulec spadł w bliżej nieokreślonym momencie w przeszłości. Dostarczono prosty element kamienny, który miał go zastąpić, ale ja opracowałem szablon tego gargulca przy kawie, wykułem go w ciągu czterech dni i… zainstalowałem. Na koniec wszyscy byli usatysfakcjonowani, włącznie z kierownictwem budowy.

Dla osób zainteresowanych kamieniarstwem i renowacją/odbudową zabytków polecamy dwie grupy, w których Michael Sachon oraz inni współcześni kamieniarze dzielą się m.in. swoimi dokonaniami oraz informacjami na temat zamówień:

-Stonemasons Guild – A group for Stonemasons, Banker masons, Stone Carvers, Conservators, Heritage professionals and Builders to discuss, share ideas, joke, post photos, etc. Membership is open to those in the trade, or have a legitimate interest in the trade. (Stonemasons Guild (facebook.com)

TAILLEUR DE PIERRE – „Ponieważ nauczyliśmy się i praktykujemy jeden z najstarszych i najpiękniejszych zawodów na świecie”. Sieć kamieniarzy, specjalistów oraz adeptów w budownictwie i renowacji starych budynków. (TAILLEUR DE PIERRE | Facebook)

Autor ze swoim dziełem.
Odnowiona wieża w Grebenstein (Hesja).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *