(Biblioteczka) „Domy Polskie w stylu II Rzeczypospolitej” – Bartosz Romaniuk

Poprzedni post dotyczący ”stylu polskiego” okazał się małą sensacją. Część z Państwa zastanawiała się nawet jakby te projekty rozpropagować. Być może najlepszą instytucją, która mogłaby podjąć kroki w tym celu jest NIAiU, który został przecież powołany aby dbać ”o estetykę polskich miast i wsi” i do niego powinni Państwo kierować swoje uwagi.

My jako RiO (i INTBAU Polska) nie jesteśmy niestety wpływową grupą za którą stałyby potężne prywatne bądź państwowe pieniądze. Natomiast robimy w naszym zakresie to co możemy.

RiO dokonało redakcji i korekty książki Pana mgr inż. Bartosza Romaniuka ”Domy Polskie w stylu II Rzeczypospolitej”, która zawiera w formie rysunków, fotografii i komentarzy instrukcje niezbędne do poprawnego postawienia domu w stylu polskiego historyzmu.

”Punktem wyjścia do napisania książki jest prywatny zbiór zdjęć, lokalizacji, opisów technicznych, kopii projektów indywidualnych i katalogów projektów typowych, zebranych przez Autora podczas pobytu w podwarszawskich miejscowościach letniskowych i zwiedzania zabytkowych dworów i parków Mazowsza od 1987 r.”

”Piękny 62-stronicowy album w formacie A4, ilustrowany 70 zdjęciami starych, zabytkowych dworków i autorskimi projektami – dla myślących o postawieniu domu wiernie nawiązującego do tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego z okresu międzywojennego”.

Książka jest dostępna online, wystarczy kliknąć w link: architektura.edu.pl/B_Romaniuk_ksiazka.pdf

Okładka książki
Wizualizacja jednego z domów pomysłu Bartosza Romaniuka, według Damiana Derewońko.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *