(Biblioteczka) „Restoring Your Historic House: The Comprehensive Guide for Homeowners” – Scott T. Hanson

”Chociaż istnieją inne książki na temat renowacji starych domów, ta jest pierwszą, która priorytetowo traktuje identyfikację i zachowanie historycznych, charakterystycznych cech domu jako punktu wyjścia. Taki jest cel tej książki: opisanie i zilustrowanie najlepszych praktyk w zakresie przystosowania historycznych domów do współczesnych standardów życia w sposób, który nie próbuje zmienić starego domu w nowy. Książka radzi też jak można zaoszczędzić pieniądze podczas remontu, bez konieczności szukania tanich lub nieodpowiednich rozwiązań.

Scott Hanson jest specjalistą od konserwacji zabytków mającym 40-letnie doświadczenie. Książkę zilustrował setkami zdjęć i wykresów pokazujących jak krok po kroku wykonywać prace. Ponadto opracowanie zawiera fotograficzną dokumentację 13 odrestaurowanych zabytkowych domów reprezentujących różne okresy i style architektoniczne.

Bogate opracowanie ukazuje, co można osiągnąć, gdy zabytkowy dom zostaje odnowiony z chęcią zachowania lub przywrócenia jak największej liczby elementów historycznych”.

Więcej na profilu FB książki: Restoring Your Historic House | Facebook

Czy mamy podobne opracowanie w języku polskim?

Okładka książki

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *