Otwock stawia na bezpłatne projekty domów w stylu świdermajer!

”Otwock przygotował trzy ogólnodostępne darmowe projekty w ramach programu domów jednorodzinnych do 70 metrów kwadratowych. Swoim wyglądem nawiązują do stylu, który jest architektonicznym symbolem podwarszawskiej miejscowości, czyli świdermajer.”

”Świdermajer to styl w budownictwie, z którego Otwock słynie w całej Polsce. Powinniśmy starać się jak najczęściej umieszczać elementy takiej architektury nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także zachęcać mieszkańców do inspirowania się tym wyjątkowym stylem. Są to oryginalne i niepowtarzalne w skali kraju rozwiązania architektoniczne, które znacząco podnoszą wartość estetyczną budynków”- pisze prezydent Otwocka Jarosław Margielski.”

W związku z powyższym wystąpiłem do Rada Miasta Otwocka o przeznaczenie środków na wykonanie trzech projektów budynków jednorodzinnych do 70 m2 w podstawie, które będą dostępne bezpłatnie zarówno dla tych osób, które planują budowę domu, jak i tych, którzy chcą wykorzystać tylko poszczególne elementy, np. wzornictwo i ornamenty tradycyjnego otwockiego stylu. Wybrana w drodze konkursu pracownia architektoniczna przygotowała ogólnodostępne projekty budowlane, do których miasto uzyska pełne prawa autorskie i tym samym będzie mogło udostępniać je nieodpłatnie mieszkańcom. Powstały trzy projekty – a nie jeden – aby różniły się pod względem wizualnym, konstrukcyjnym i funkcjonalnym. Wstępne projekty w stylu KLASYK, MODERN i NATUR są już gotowe”.

Info za: FB Polska architektura tradycyjna.

Więcej na FB Prezydenta Otwocka Jarosława Margielskiego: Bezpłatne projekty… – Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka | Facebook

Każdy może mieć swój mały świdermajer. Otwock przygotował projekty domów – Aktualności – Radio dla Ciebie (rdc.pl)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *