“Współczesna Kamienica Łódzka” – przykład pracy odrzuconej przez jury konkursu

Na początku listopada ogłoszono wyniki 3. edycji konkursu „Współczesna Kamienica Łódzka”, organizowanego przez Biuro Architekta Miasta Łodzi. Nagrodzone przez specjalistów projekty nie wzbudziły entuzjazmu wśród komentujących, zarówno w Łodzi jak i na RiO (z jednym wyjątkiem – wyróżnioną propozycją Małgorzaty Gałdyńskiej).

Wśród prac, które nie znalazły uznania wśród członków jury znalazła się m.in. propozycja Huberta Przybyszewskiego i Piotra Kilanowskiego: „Nasz projekt pozostaje pod wpływem romantycznego wczesnego modernizmu, inspirowany kamienicami wzniesionymi w Budapeszcie, Petersburgu czy Rydze około 1909 roku/1910/1911. Z przykrością muszę przyznać, że nasza propozycja nie spotkała się z uznaniem jury konkursu, mimo to postanowiliśmy zaprezentować ją szerszemu gronu odbiorców.”

Jak oceniają Państwo projekt na tle zwycięskich propozycji? Dla przypomnienia – nagrodzone projekty.

Współczesna Kamienica Łódzka – propozycja Huberta Przybyszewskiego i Piotra Kilanowskiego.
Źródło: Facebook
Detal proponowanej kamienicy.
Wizualizacje.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Kamienica jest zbyt monumentalna, przytłaczający „niemiecki” dach, przyciężkie proporcje. Zupełnie niepasująca stylem do pałacowej, finezyjnej, biżuteryjnej Łodzi. I co gorsza, na pierwszy rzut oka przypomina mi bohomazy architektoniczne Polski lat 90-tych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *