Z szacunkiem do cegły, czyli remont starego domu w okolicach Leszna

Rozpadający się przedwojenny dom w okolicach Leszna niespecjalnie się wyróżniał. Zapewne gdyby pewnego razu zniknął a w jego miejsce pojawiła się nowa zabudowa niewiele osób by się tym faktem przejęło. Małżeństwo Anny i Pawła z Leszna dostrzegło jednak w budynku potencjał. O ich wyborze zadecydowała słabość do starej cegły…

Remont objął każdy element domu, od fundamentów aż po dach. Elewacja i ogrodzenie zostały naprawione przy użyciu cegły rozbiórkowej. Dach ze względu na brak materiałów wymieniono na blachę. Odtworzono pierwotny układ i kształt otworów okiennych. Zachowano i odnowiono oryginalne drzwi wejściowe bowiem jak twierdzą właściciele ”używane od dziesiątek lat przez mieszkańców tego domu są pewnego rodzaju łącznikiem między jego starą i nową historią”. Wnętrza przebudowano dostosowując do współczesnych standardów (m.in. doprowadzono wodę i wykonano łazienkę).

Właściciele, którzy sami prowadzą firmę budowlaną byli nie tylko inwestorami, ale także projektantami remontu oraz jego wykonawcami. W 2016 r. dom otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Remont Roku organizowanym przez miesięcznik „Murator”, w kategorii Przebudowa.

Szczegóły dotyczące inwestycji oraz pozostałe zdjęcia: Stare domy po remoncie – dom z cegły po generalnym remoncie – murator.pl (muratordom.pl)

Dom z okolic Leszna przed remontem.
Foto: archiwum inwestorów/Murator, Remont Roku 2016.
Dom z okolic Leszna po remoncie.
Foto: archiwum inwestorów/Murator, Remont Roku 2016.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *