|

Paryż – nowoczesna odbudowa (dekompozycja) wnętrz katedry Notre-Dame

Zaskakujące doniesienia płyną z Paryża: ”Zgodnie z nowymi planami konfesjonały, ołtarze oraz rzeźby znajdujące się w świątyni mają zostać usunięte na rzecz modnych artystycznych murali, które wraz z efektami dźwiękowymi i świetlnymi stworzą nowe „emocjonalne przestrzenie”.

„Ścieżka odkryć” poprowadzi zwiedzających poprzez nowe kaplice poświęcone m.in. Afryce i Azji, a słowa Pisma Świętego będą wyświetlane na ścianach w różnych językach, w tym w języku mandaryńskim. Tematem aranżacji jednej z kaplic ma być problematyka związana z ochroną środowiska. Krytycy twierdzą, że zniszczona przez pożar katedra Notre-Dame zostanie przekształcona w „tematyczny park rozrywki” z renowatorami dodającymi „szlak odkryć” i eksponaty w rodzaju „Chrześcijaństwo dla głupków”. Plany deprecjonują 850-letni kościół i zamieniają go w „politycznie poprawny Disneyland”.

Większość członków komitetu naukowego zajmującego się restauracją nie jest zachwycona tymi planami. Mimo to Jean-Louis Georgelin, któremu Macron powierzył zadanie przeprowadzenia restauracji, a także arcybiskup Paryża dążą do ich realizacji. Ostateczna decyzja co do losów projektu ma zostać podjęta na głównym posiedzeniu francuskiej komisji ds. dziedzictwa narodowego 9go grudnia.”

Artykuł: Notre Dame 'is being turned into a woke theme park’ | Daily Mail Online

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *