|

Muszyna (woj. małopolskie) – zamek z nowoczesnym projektem odbudowy

”Władze Muszyny otrzymały dotację na renowację ruin zamku w wysokości 8 mln złotych. Jak się jednak okazuje oferty złożone w drodze przetargu są za wysokie i trzeba ogłosić kolejny”, informuje Gazeta Krakowska.

”- Wszystko mamy przygotowane. Niestety pierwsze przetargi nie dały rezultatu, bo oferty były dużo droższe. Nie mamy więcej środków, które możemy przeznaczyć – mówi Jan Golba, burmistrz Muszyny. Dodaje, że projekt będzie wymagał drobnych poprawek i może wtedy uda się wyłonić wykonawcę.”

Czytaj całość: Muszyna. Chcą zrekonstruować ruiny zamku, ale oferty na te prace są za wysokie. Kiedy będzie gotowa kolejna atrakcja uzdrowiska? [ZDJĘCIA] | Gazeta Krakowska

Przypomnijmy, że prezentowany w prasie projekt ”odbudowy zamku w Muszynie” możemy znaleźć na stronie firmy Dresler Studio. Projekt koncepcyjny przygotował architekt Paweł Filipowicz z synem. Zakłada on podniesienie ruin wieży do wysokości 10 metrów, odbudowę kamienicy zamkowej w formach nowoczesnych (patrz: zdjęcia w komentarzu) oraz podniesienie ponad poziom gruntu i wyrównanie pozostałych murów.

Na grafice projekt Dresler Studio (na górze) oraz rysunek pokazujący zamek w Muszynie z odbudowaną wieżą i bez nowoczesnej przeszklonej ”kamienicy” (w jej miejscu drewniane ławy dla turystów).

Jaka jest Państwa opinia na temat projektu na stronie firmy Dresler Studio?

Projekt Dresler Studio (na górze) oraz rysunek pokazujący zamek w Muszynie z odbudowaną wieżą i bez nowoczesnej przeszklonej ”kamienicy” (w jej miejscu drewniane ławy dla turystów).

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *