Szwecja – „Jak obrazić zmarłego architekta i zakpić z historii architektury?”

Budynek autorstwa szwedzkiego architekta Kaspera Salina i budynek, który otrzymał nagrodę im. Kaspera Salina, czyli 135 LAT ROZWOJU szwedzkiej architektury.

Źródło: Facebook

”Arkitekturgalan 2023. Biurowiec Merkurhuset w centrum Göteborga otrzymuje tegoroczną nagrodę Kaspera Salina za najlepsze prace budowlane. Dom został zaprojektowany przez architektów Bornstein Lyckefors. ”Jury konkursu opisało zwycięski budynek w następujący sposób: Niezwykła bryła, która w piękny sposób spoczywa w historii architektury, ale jednocześnie tworzy własną. – W moim odczuciu jest to projekt na miarę ideału, ponieważ prosta i piękna bryła została wykorzystana do stworzenia dużego bogactwa przestrzeni i dzięki niecodziennym akcentom architektonicznym nadała budynkowi niepowtarzalny charakter – powiedział prezes jury nagrody Stina Johansson”.

Merkurhuset i Göteborg vinner Kasper Salin-priset  – Arkitekten.se

Społecznicy ze szwedzkiej organizacji Arkitekturupproret, którzy przygotowali wpis opatrzyli go krótkim komentarzem: ”Jak obrazić zmarłego architekta i zakpić z historii architektury?”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *